Stria kezelés
A striák a bőr hirtelen megnyúlása miatt a feszülés irányára merőlegesen kialakuló lilás-vöröses vagy gyöngyház-színű csíkok. Megjelenhetnek a hirtelen hízástól/ fogyástól, izomtömeg növekedésétől illetve jellegzetesen terhesség alatt. A stria kezelése dermarolleres vagy CO2 lézeres beavatkozással történik. Többszöri kezelés alkalmas az elváltozások részleges feltelítésére, halványítására.
Hajhullás, kopaszodás
A hajhullás oka gyakran valamilyen belső szervi góc, belgyógyászati betegég (pl. pajzsmirigy-alulműködés), gyógyszerszedés (pl. syncumar), hormonális probléma (tesztoszteron túltermelés vagy érzékenység) vagy esetleg ásványi anyag (vas, cink)/ vitaminhiány. Ha a hajhullás mértéke meghaladja a napi 60-100 szálat, orvoshoz kell fordulni.
Első lépés mindig az oki diagnózis felállítása, a kezelés ennek megfelelően történik. A diagnózis felállításában nagyban segít a részletes anamnézis-felvétel, célirányos laborvizsgálatok valamint trichogramm készítése. Ez utóbbi egy mikroszkópos vizsgálat mellyel az eltávolított hajszálak szerkezetét elemezzük mikroszkóp alatt. A kiváltó okra következtethetünk abból, hogy a hajszálak hány százaléka van növekedési, és hány százaléka van nyugvó fázisban. A kezeléskori kiindulási állapotot digitális dermatoszkóp és számítógép segítségével rögzítjük a fejbőr több pontján. A digitális dermatoszkóp 30-szoros nagyítással, polarizált fénnyel vizsgálja a fejbőrt. Nem csak a hajhullást hanem a fejbőr egyéb esetleges betegségeiről (pikkelysömör, seborrhoea) is jó képet tudunk ezáltal kapni. Kontrollvizsgálatok során objektivizálni tudjuk az eredményt, vizualizálni tudjuk az újonnan növekedett piheszőröket, ezáltal információt kapunk a terápia sikerességéről.
Minden esetben törekszünk az oki kezelésre, mely mellett a helyi kezelésekkel elérhetjük a haj visszanövését. Általában jó hatásúak a fejbőr vérbőségét fokozó szerek, mert javítják a szőrtüszők vérellátását, ezáltal a tápanyagellátást. A hatóanyagokat közvetlenül a szőrtüszőkhöz mezoterápia segítségével is el tudjuk juttatni. Ilyenkor vékony tűvel, felületesen, sűrűn elhelyezett szúrásokkal juttatják be a fejbőrbe a vitaminok, ásványi anyagok, esetleg növekedési hormon keverékét.
Rozácea
A rozácea nagyon gyakori, 40-50 éves korosztályt, elsősorban nőket érintő, arcra lokalizálódó gyulladásos bőrbetegség. A betegség oka nem teljesen tisztázott, hátterében elsősorban a bőr ereinek hibás vegetatív beidegzését feltételezik. Kialakulásához szükséges örökletes hajlam és különböző környezeti faktorok hatása is. A kezdeti szakaszban a az arc középső részén láthatunk pirosságot, erezettséget. Ebben a szakaszban elsősorban mezoterápia és lézeres kezelés jön szóba. Amennyiben a folyamat előrehaladottabb és kis piros göbcsék vagy sárgás pattanások alakulnak ki, a kezelés elsősorban gyógyszeres. Ha a betegség tartósan fennáll, az orron „krumpliorr” (rhynophyma) is kialakulhat, melynek kezelése már a lézersebészet tárgykörébe esik.
Pattanásos bőr (Akne)
Általában tinédzser vagy fiatal felnőttkorban jelentkező bőrbetegség, a faggyúmirigyek krónikus gyulladása. A tünetek elsősorban az arcra, mellkasra, hátra lokalizálódnak. Kezelés nélkül nem gyógyul, sőt később zavaró hegeket hagyhat maga után. Az időben elkezdett kezeléssel a betegség véglegesen gyógyítható. Napjainkban kiváló belsőleg és külsőleg alkalmazható gyógyszerek állnak rendelkezésünkre. Hegek kialakulása esetén szóba jön a kollagén indukciós (dermaroller) vagy lézeres kezelés.
G-pont feltöltés
G-pont a nevét felfedezőjéről, Ernst Grafenberg német nőgyógyászról kapta. Borsónyi-babnyi „mirigy”, melynek ingerlése intenzívebb gyönyörhöz juttatja a nőt mint a csikló izgatása. A hüvely elülső falán, kb. 2-5 centiméterre a hüvelybemenettől található. A G-pont felszívódó, hyaluronsav készítményekkel való feltöltése megnövelheti a szexuális élmény hosszát, intenzitását. Az eljárást elsősorban olyan hölgyeknek ajánljuk, akiknek már volt G-pontos orgazmusa. A feltöltése nem segít az orgazmusra való képesség kialakításában, szexualitással kapcsolatos testi-lelki problémák esetén. A beavatkozást minimális kellemetlenséggel jár és a beadott anyag felszívódási idejétől függően akár 6-12 hónapig is hatékony.