A támasztó- mozgatórendszer reverzibilis működészavarainak élettanával, kórélettanával, diagnosztikájával és terápiájával foglalkozik.
A műfogások tanát, vagyis a manuális terápiát jelentősen továbbfejlesztették, és tudományos alapokra helyezték. Így alakult ki a diagnosztikus és terápiás módszereket egyaránt tartalmazó manuális medicina.
A tartó- és mozgatórendszer működészavarait az ízületek csökkent vagy megnövekedett mozgékonysága jelzi. A manuális medicinát az ízületek csökkent mozgékonysága esetén használjuk, amelyhez az izmok merevsége, fájdalmassága társul.
A manuális terápia nem „csontrakás és reccsentés”. Differenciált technikák egész arzenálját használja, amelyet különböző indikációk alapján alkalmaz nagyon részletes diagnosztikus vizsgálat után. Nagy hangsúlyt fektet a képalkotó eljárásokra, mint például a röntgen, CT, mágneses rezonancia, valamint egyes esetekben csontsűrűség vizsgálat.
A kezelés célja, hogy feloldja a blokkolódást és visszaállítsa az ízület normális mozgathatóságát. Ettől a beteg fájdalma, mozgáskorlátozottsága oldódik, általános közérzete, hangulata jelentősen javul.
Kérjük első jelentkezésekor hozza magával eddig készült leleteit, röntgen felvételeit, CT vagy MR leletét (ha van).
Manuálterápiával kezelhető problémák
- Hát, derék, nyak, váll, könyök, végtag fájdalmak
- Izom eredetű mozgáskorlátozottság
- Gerincsérv műtétet követő utókezelése